2

Sposoby egzekucji wierzytelności

Wszelkiego rodzaju długi należy spłacać, ponieważ zaniedbywanie wszelkiego rodzaju umów, które są w jakikolwiek sposób związane z tym tematem może być dość fatalne w skutkach dla nas samych. W przypadku wszelkich umów związanych z pożyczkami, określone są wszelkie zasady, według których należy spłacić i uregulować wszelkie długi. Jeżeli zaniedbamy takie kwestie, będziemy musieli liczyć się z bardzo poważnymi konsekwencjami i nierzadko z niezbyt miłym spotkanie z komornikiem. Zazwyczaj zadaniem komornika, jest wykonanie egzekucji wierzytelności, jeżeli w danej sytuacji dłużnik nie ma możliwości spłacenia długu.

Prawa nie należy lekcceważyć (sxc.hu)

Prawa nie należy lekcceważyć (sxc.hu)

Czym jest egzekucja wierzytelności?

Zazwyczaj egzekucja wierzytelności polega na zajęciu przez komornika własności dłużnika, który wobec wierzyciela posiada jakiś dług, określany często mianem wierzytelności. Pracownik kancelarii komorniczej posiada prawo do zajęcia własności dłużnika w postaci:

– ruchomości,
– nieruchomości,
– wynagrodzenia za pracę,
– czy nawet niektórych praw dotyczących rachunku bankowego.

Zazwyczaj komornik ma prawo dokonania egzekucji majątku w każdym dniu tygodnia w godzinach od 7:00 do 21:00, jeżeli przeprowadzenie prac wydłuży się ponad godzinę 21:00 istnieje możliwość kontynuowania egzekucji, jeżeli jej przerwanie mogłoby utrudnić jej przyszłe dokończenie. W przeciwnym wypadku, w innych godzinach i pozostałych dniach, komornik, by mógł zacząć działać, musi posiadać odpowiednie zgody, bez których żadnych działań nie może przeprowadzać poza wyznaczonymi godzinami. Zazwyczaj każda kancelaria komornicza Opole zatrudnia profesjonalne i znające się na rzeczy osoby, dzięki czemu możliwe jest dokonywanie wszelkich prac w sposób bardzo sprawny.

Przestrzeganie wszelki zasad dotyczy również komornika

Oczywiście wszelkie zasady, które dotyczą choćby okresu, w którym bez pozwolenia można dokonać egzekucji wierzytelności, muszą być przez komorników przestrzegane bezwzględnie. Wszelkie naruszenia i złamania zasad, mogą się skończyć poważnym postępowaniem dyscyplinarnym w stosunku do komornika. Jest to osoba reprezentująca bardzo poważne stanowisko i wymaga się od niej postępowania według wcześniej ustalanych zasad. Wielokrotnie słyszało się już bowiem o poważnych przewinieniach komorników, którzy najczęściej byli karani w wystarczająco surowy sposób.

Prawo (sxc.hu)

Prawo (sxc.hu)

Z daleka od problemów

Najważniejsze jest jednak, by unikać wszelkiego rodzaju problemów, które związane są z prawem i by przynajmniej zdawać sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą spotkać nas, w przypadku dokonania jakichkolwiek czynów. Należy pamiętać o spłacie nawet całkiem niewielkich długów, ponieważ nawet problem ze spłacaniem całkiem niewielkich, może doprowadzić nas samych do znacznie poważniejszych problemów, które będą w stanie w bardzo dużym stopniu utrudnić nasze życie. Jednak nie wolno również w żadnym wypadku popadać w panikę, ponieważ to w wielu przypadkach znacznie utrudnia wszystko i sprawia, ze nie potrafimy nawet myśleć w zupełnie rzetelny sposób..

Albert Kosowski

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *