0

Sposoby na skuteczną promocję produktów i reklamę

Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. To właśnie od niej zależy jak dany produkt się sprzeda. Musimy jednak wiedzieć, że skuteczna promocja to nie tylko emitowanie reklam w telewizji, radiu czy drukowanie jej w prasie. Ważna jest cała otoczka, która się z tą tematyką wiąże. Najważniejsze jest wypracowanie marki, która będzie pozytywnie kojarzona i rozpoznawalna wśród społeczności. Jest to niezmiernie istotne, bo w przeciwnym razie nawet ogromne fundusze nie wpłyną pozytywnie na sprzedaż naszego produktu lub usługi. W dzisiejszych czasach bardziej liczy się opakowanie niż sam produkt. O tym łatwo jest się przekonać. Wystarczy udać się do dowolnego sklepu i zobaczyć, że najlepiej sprzedają się te produkty, które posiadają estetyczne opakowanie, są kolorowe i same z siebie zachęcają do kupna. Jeżeli obok postawimy identyczny produkt, ale zapakowany w gorszy i mniej przyjazny sposób to okaże się, że nie będzie sprzedawał się aż tak dobrze. Dlatego warto jest się zastanowić nad tym, jak chcemy sprzedawać produkowane lub sprzedawane przez nas produkty.

Opakowania

Musimy tutaj pamiętać, że usługę też traktujemy jako produkt. Również ważne jest oprawienie jej w otoczkę, która będzie dobrze kojarzyła się potencjalnym klientom. Osiągamy to poprzez drukowanie kolorowych i estetycznych ulotek, tworzenie chwytliwych sloganów reklamowych itd. Najbardziej popularną formą opakowań są opakowania kaszerowane. Są one oklejone pełnokolorowym wydrukiem i dlatego stanowią idealną powierzchnię reklamową. Bez trudu możemy umieścić tam wszystkie informacje, których zadaniem jest przyciągnięcie uwagi klientów. Ważne jest, aby były one krótkie, zwięzłe i jednoznaczne. W ten sposób będą oddziaływać na psychikę klientów i ich skuteczność będzie największa. Są to podstawy psychologi konsumenckiej, której świadomi są wszyscy merchandiserzy.

Liczy się nie tylko reklama, ale również sposób zaprezentowania produktu. Szare pudło nie jest najlepszym rozwiązaniem (sxc.hu)

Liczy się nie tylko reklama, ale również sposób zaprezentowania produktu. Szare pudło nie jest najlepszym rozwiązaniem (sxc.hu)

Reklama

Innym sposobem na reklamę jest wspomniana już wcześniej emisja w różnego rodzaju mediach. Pozwala ona na dotarcie do świadomości większej liczby osób, co jest bardzo cenne przy kształtowaniu wizerunku firmy. Ludzie kupują z reguły te rzeczy, które już znają. Dlatego w przypadku, gdy mają zamiar kupić dany produkt to w pierwszej kolejności na pewno sięgną po ten, który znają z reklamy. Będą mieli do niego znacznie większe zaufanie, co przełoży się chociażby na ilość sprzedanych sztuk. Dla przedsiębiorcy jest to oznaka sukcesu finansowego i dlatego powinniśmy dążyć właśnie do tego poziomu.

Wojciech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *