1

Starożytny masaż z życiodajną siłą.

Klasyczny masaż to połączenie technik akupresury oraz jogi pasywnej. Powoduje  on rozładowane napięcia mięśni, stawów i ścięgien, pobudzony zostaje układ krwionośny i limfatyczny, co z kolei przywraca równowagę w organizmie, relaksuje, jednocześnie dając potężny zastrzyk energii.

Masaż olejkami aromatycznymi
Wykonywany jest za pomocą olejków aromatycznych – ekstraktów z lawendy, palisandra, pranjipani, drzewa sandałowego, różanego, miętowego ylang-ylang. Jego celem jest usprawnienie układu odpornościowego i nerwowego, a także przyspieszenie usuwania nadmiaru wody z organizmu poprzez stymulowanie porów skórnych.

Masaż stemplami ziołowymi
ten rodzaj masaż prowadzi się za pomocą białych bawełnianych torebek, zawierających mieszankę ziół mających zbawienny wpływ na ludzki organizm. Należą do nich: trawa cytrynowa, kurkuma, liście eukaliptusa, imbir lekarski czy cynamonowiec. Przed rozpoczęciem masażu stemple są podgrzewane, by uwolnić zgromadzone w nich olejki eteryczne, a następnie są wmasowywane w ciało. Ten masaż poza działaniem przeciwbólowym pobudza tez przemianę materii.

tajski1(sxc.hu)

tajski1(sxc.hu)

Refleksologia
Jest to masaż stóp. Obejmuje m.in. masaż podeszwy, grzbietu stopy, palców, kostek, łydek, okolic kolana. Poprzez działanie na strefy refleksologiczne stóp masaż wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, usuwa uczucie „ciężkich nóg” oraz poprawia sen. Poza tym wpływa na procesy trawienne, system hormonalny, gruczoły limfatyczne i centralny system nerwowy.

Masaż pleców, ramion i głowy
Stanowi on połączenie różnych technik masażu. Jego głównym celem jest wyeliminowanie zarówno pourazowych jak i chronicznych bólów różnych części kręgosłupa. Wykonuje się go  za pomocą rozgrzewających maści zawierających mentol i kamforę. Niweluje on także ból, napięcia i ucisk odczuwany w okolicach karku i ramion. Łagodzi także bóle głowy i pobudza krążenie krwi na skórze głowy, a przez to wzmacnia cebulki włosów.

Azjatycki masaż w środku Europy
Oczywiście, żeby poddać się tego typu zdrowotnemu i odprężającemu masażowi nie musimy lecieć do Azji. Salony masażu tajskiego można bez problemu znaleźć choćby w Warszawie. Gdy wyszukamy w Internecie Masaż Warszawa Mokotów, na pewno odnajdziemy specjalistów od masażu tajskiego i nie tylko.

Piotr

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *