1

Systemy monitorujące florę pojazdów ciężarowych

Możliwość nadzorowania pracowników jest jedną z ważniejszych rzeczy, które pozwalają na utrzymanie firmy w dobrej kondycji. Niestety nie zawsze jest taka możliwość. Są takie branże, które właściwie uniemożliwiają utrzymanie wszystkiego w razach np. ze względu na odległość, która dzieli pracowników i pracodawcę. Tak jest na przykład w przypadku firm transportowych, które niezwykle często przecież wysyłają osoby zatrudnione na drugą stronę kontynentu. Jest to dość sytuacja, którą takie osoby często wykorzystują. Na przykład do tego, aby nie podążać wyznaczonymi trasami czy też, aby wykorzystywać transport do własnych celów. Pracodawca tak naprawdę nie jest w stanie zweryfikować tego co dzieje się z samochodem i dlatego też może sprawować jedynie nadzór za pomocą rozmów telefonicznych oraz wiadomości typu SMS. Jest to kłopotliwe i może narażać taką firmę przewozową na poważne straty. Nie możemy sobie na coś takiego pozwolić. Dlatego też powstały systemy GPS, które pozwalają na sprawowanie nadzoru.

Monitoring satelitarny

Jest to nie tylko sposób na to, aby kontrolować pracowników oraz ich działania, ale również na to, aby móc zabezpieczyć transport. Dokładnie wiemy, gdzie znajduje się pojazd i w razie np. kradzieży będziemy w stanie dokładnie stwierdzić gdzie się on znajduje. Takie rzeczy są dla nas ważne, szczególnie jeżeli będziemy brali pod uwagę fakt, że ładunek może być naprawdę drogocenny. Musimy brać takie rzeczy pod uwagę, aby czasem nie narazić się na niewyobrażalnie wysokie koszty, z którymi nie będziemy mogli sobie poradzić. Kolejną rzeczą, która jest dla nas ważna i będzie miała dla nas znaczenie to przede wszystkim możliwość, aby monitoring GPS działał niezależnie od położenia takiego pojazdu. Jest to dla nas ogromnie ważne i warto jest zwracać uwagę na tego typu aspekty. Dla właścicieli firm transportowych jest to rozwiązanie bardzo korzystne, które może przynieść im dodatkowe zyski i to nie tylko w chwilowej perspektywie, ale też dłuższej.

System nawigacji satelitarnej (sxc.hu)

System nawigacji satelitarnej (sxc.hu)

Poziom paliwa i ekonomiczność jazdy

Kolejną rzeczą, która jest dla nas ważna to przede wszystkim możliwość nadzorowania też innych parametrów – nie tylko położenia. Jesteśmy w stanie też zapewnić sobie również możliwość nadzorowania stanu zużycia paliwa. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyeliminować praktyki, które powodują większe jego zużycie niż normalnie. Jest to dla nas rzeczą naprawdę ważną i warto jest zwracać uwagę na tego rodzaju aspekty. W przypadku pokonywania ogromnych odległości oszczędności są naprawdę gigantyczne i mogą wynieść nawet tysiące złotych. Powinniśmy zwracać na to uwagę i sprawić, żeby nasza firma mogła się rozwinąć w maksymalnym zakresie. Bez żadnych półśrodków i próby naciągania przez pracowników. Dobrze jest mieć takie rzeczy na uwadze i pamiętać, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z takimi rozwiązaniami w możliwie jak najlepszy sposób. Kolejną rzeczą, która będzie miała dla nas znaczenie to możliwość nagradzania pracowników, którzy wykonują swoją pracę najlepiej. Taki system motywacyjny skutecznie poprawia osiągi pozostałych kierowców.

Mateusz

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *