0

Trening a odzież treningowa

Idąc na siłownie lub w inne miejsce, gdzie spotykamy dużo osób ćwiczących możemy zwrócić uwagę na ich ubiór. Zdecydowana większość posiada specjalną odzież, która jest zaprojektowana specjalnie do ćwiczeń. Co ciekawe taka odzież wcale nie należy do tanich i niektóre ubrania mogą kosztować nawet 1/3 najniższej wypłaty krajowej. To daje do myślenia, ale czy tak naprawdę jest nam potrzebny taki strój? Zdania są bardzo odmienne, ponieważ niektórzy uważają że wcale nie potrzebują specjalnego stroju do ćwiczeń. Jednak inne osoby stwierdzają, że w pewnych przypadkach jest on niezbędny. Prawda jest taka, że w niektórych wariantach treningowych taki ubiór będzie niezbędny bo będzie spełniał ważne funkcje, które ciężko osiągnąć bez niego.

Kiedy odzież jest przydatna?

Są pewne sytuacje i rodzaje treningu, w których odzież odgrywa całkiem dużą rolę. Przykładem może być chociażby kolarstwo. Koszulki rowerowe poprawiają ogólną aerodynamikę rowerzysty, przez co jest on w stanie lepiej przyspieszać. Innym przykładem mogą być specjalne koszulki ciężarowe na siłownię. Ich budowa pomaga wycisnąć dużo większy ciężar na klatkę piersiową. Jest to szczególnie przydatne na zawodach trójboju siłowego. Same koszulki budzą dość spore kontrowersje, ponieważ podnoszą wyniki zawodników w nienaturalny sposób. Ich budowa bardzo krępuje ruchy przez co siłacz musi prowadzić sztangę tylko w określonej płaszczyźnie. Zdarzają się przypadki, że sztanga ucieka na boki przez co może dojść do tragedii.

kolarz (pixabay.com)

Ćwiczyć a nie wyglądać

Jeżeli jesteśmy zwykłymi bywalcami siłowni to niepotrzebne nam są specjalne koszulki ciężarowe czy inny ubiór. Przychodząc na trening mamy ćwiczyć a nie wyglądać. Tutaj moda nie jest ważna, tylko intensywność treningu. Wielu bywalców siłowni zakłada ubrania, które w sklepach kosztują kilkaset złotych za sztukę tylko po to aby się pokazać. Przecież nie od tego służą siłownię i jest to potępiane przez osoby z dłuższym stażem. W każdym razie jeśli nie bierzemy się za sport poważnie, to nie warto wydawać pieniądze na specjalistyczną odzież. W zupełności wystarczy wszystko to, co oferują sklepy sportowe. Można pomyśleć o jakimś wyposażeniu, które jest niezbędne. Mogą to być chociażby rękawiczki rowerowe, albo paski do podnoszenia ciężarów, ale odzież nie jest aż tak istotna.

Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *