0

Trudne warunki dla kierowców w czasie trwania zimy

W czasie zimy kierowcy narażeni są na najtrudniejsze warunki do jazdy. Jest to poważny problem, z którym musimy się liczyć wsiadając za kierownicę samochodu. Ryzyko wypadku możemy zmniejszyć stosując się do zaleceń. Przede wszystkim warto jest zainwestować w dobre opony. Powinny być one na tyle dobre, aby zagwarantowały nam odpowiednią przyczepność nawet w niesprzyjających warunkach. Nie muszą być one nowe, ale ważne, żeby były w naprawdę dobrym stanie. Jeżeli nie wiemy czy nasze się nadają to konieczne jest zbadanie bieżnika.

Wymiana opon i przygotowanie samochodu do jazdy

Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za takie opony jest różna i może wynieść od kilku do kilkunasty setek złotych. Wszystko zależy tak naprawdę od tego czy kupujemy nowe, regenerowane czy używane oraz to jakiej są one wielkości. Pamiętajmy, że w bezpieczeństwo należy inwestować i nie powinniśmy mieć żadnej obawy przed tym, aby wydać pieniądze na ten cel. inną sprawą jest też zachowanie odpowiedniego stylu jazdy w czasie jazdy samochodem po śniegu. Przede wszystkim konieczne jest zachowanie naprawdę niewielkiej prędkości w czasie jazdy.

Mroźna zima (sxc.hu)

Mroźna zima (sxc.hu)

Ostrożna jazda po śliskiej nawierzchni

Dzięki temu nie będziemy tak narażeni na wpadnięcie w poślizg, a nawet jeżeli do tego dojdzie to będziemy mogli łatwiej zapanować nad swoim pojazdem. Trzeba uważać przede wszystkim na zakrętach, które nie dość, że często są pokryte dodatkową warstwą lodu to jeszcze działa tam siła odśrodkowa, która sprzyja wpadaniu w poślizg. Jeżeli nie chcemy mieć problemów w czasie tej pory roku to warto jest unikać dróg, które nie są odśnieżane. Lepiej poruszać się tymi częściej pokonywanymi przez kierowców.

Mateusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *