0

Wady i zalety mieszkania w dużym mieście

Ponad połowa Polaków mieszka w dużych lub średnich miastach, dla wielu osób to wygoda dla innych zaś spore możliwości rozwoju. Bez wątpienia w miastach znajdziemy wiele zalet, jednak nie obejdzie się także bez wad. Jakich dokładnie? Czego możemy się spodziewać mieszkając w mieście.

Zalety mieszkania w mieście

Ogromne miasta dają możliwości o których w mniejszych miejscowościach możemy tylko pomarzyć. Wyższe zarobki, służbowe auta, mieszkania, komputery wszystko to sprawia, że właśnie za pracą przyjeżdza tu najwięcej osób. Drugą kwestią jest dobre skomunikowanie, tramwaje, metro czy autobusy jeżdzą co pare minut dlatego nie ma problemu z dostaniem się nawet na obrzeża miasta.

Wady

Niestety bez nich się nie odejdzie i nie jest ich wcale tak mało jak mogłoby się wydawać. Pierwszą i największą są koszty życia, wynajęcie mieszkania to często ogromne koszty a do tego dochodzą także wyższe ceny w sklepach. Sprawia to że wiele osób ledwo się utrzymuje, szczególnie studenci mają problem, jeżeli nie są w stanie pogodzić nauki z pracą. Kolejną wadą jest wielkomiejski hałas, który mieszkańcą towarzyszy na co dzień nie tylko w ciągu dnia ale także w nocy. Kiedy to duże miasta nie śpią. Warto też zwrócić uwagę na takie szczegóły jak parking we wrocławiu, często znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem.

Albert Kosowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *