0

Czy ważna jest odzież treningowa?

Wielu z nas wiąże swoje życie ze sportem. Niezależnie jaki to jest sport, to oddajemy się mu bardzo często w całości. Staje się to naszym nałogiem i nie możemy bez niego żyć. Zaczynamy kupować mnóstwo gadżetów, które są z nim związane, a odzież treningowa staje się w naszej szafie większością. W każdym razie warto poruszyć temat odzieży treningowej, bo podbija ona rynek jak nigdy. W sklepach sportowych mamy ogromny wybór ubrań termoaktywnych i wyjątkowo dopasowanych. Ceny ich mogą zawrócić w głowie, ale patrząc po innych, chyba nie jest problemem kupić nawet kilkanaście par takich ubrań. Wystarczy wybrać się na siłownię, a tam większość osób będzie ubrana w takie właśnie oryginalne ubrania.

Rowerzyści

Jeżdżąc na rowerze także spotykamy się z rowerzystami, którzy mają profesjonalną odzież. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać niepotrzebne, ale odzież dla rowerzystów ma trochę większe znaczenie. Chodzi głównie o aerodynamikę, która przy zwykłych ubraniach nie byłaby możliwa. Odzież rowerowa RowerTour.com jest wyjątkowo dopasowana i wykonana z takich materiałów, które dobrze odprowadzają pot i ciepło. Przez to każdy trening może być wykonany w stu procentach, a nie musimy się martwić temperaturą. Dodatkowo w takiej odzieży dużo łatwiej jest osiągnąć dużą prędkość, ponieważ nic nas nie spowalnia. Najczęściej jest to spotykane wśród profesjonalnych kolarzy, lub osób, które poruszają się za pomocą rowerów szosowych.

rowerzysta w specjalnej odzieży (pixabay.com)

Komfort przede wszystkim

Dużo zależy od tego jaki trening wykonujemy. Jest sporo różnych rodzajów ćwiczeń, które tak naprawdę nie wymagają od nas specjalnego ubioru. Przykładem może być chociażby siłownia. To prawda, że większość osób ubiera tam specjalne koszulki termoaktywne i podobne spodenki, ale to wcale nie jest wyznacznikiem dobrego treningu. Niektórzy po prostu przychodzą tam aby dobrze wyglądać i zapominają o tym jak się ćwiczy. Na siłowni powinniśmy się czuć przede wszystkim komfortowo, a ubiór nie powinien ograniczać naszych ruchów. Wbrew pozorom, źle dopasowana koszulka termoaktywna może nam właśnie ograniczać ruchy, a to sprawi że trening wcale nie będzie należał do udanych. Warto się nad tym zastanowić zanim zaczniemy być wyznacznikiem mody treningowej.

Mateusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *