1

Wiosna – najgorszy okres dla alergików

Różnego rodzaju alergie to w dzisiejszych czasach spory problem, z którym jednak musi borykać się wielu ludzi. Najczęściej pojawiają się one podczas okresu wiosennego oraz letniego, ale zależy to głównie od tego, na co dana osoba jest uczulona. Może to bowiem dotyczyć pyłków traw, roztoczy, kurzu sierści zwierząt czy też niektórych produktów żywieniowych. Samo leczenie alergii jest bardzo trudne i często nawet wieloletnia kuracja może nie gwarantować leczenia.

Objawy alergii

Zdecydowanie najwięcej osób ma problem z alergią podczas wiosny. To właśnie wtedy większość roślin zaczyna pylić, przez co u alergików pojawia się uciążliwy katar i częste kichanie. Jest to jednak coś, na co niewiele można poradzić. Obecnie istnieje wiele metod odczulania począwszy od tabletek poprzez szczepienia, ale nie zawsze są one w pełni skuteczne. Prawda jest taka, że w wielu przypadkach alergia przechodzi z czasem, ale nie jest pewne, że w przyszłości nie pojawi się ona ponownie.

Sierść zwierząt może uczulać (sxc.hu)

Sierść zwierząt może uczulać (sxc.hu)

Jedzenie

Największe zagrożenie niesie ze sobą jednak uczulenie na jedzenie. W takim przypadku zjedzenie danego produktu na jaki jesteśmy uczuleni może skutkować wysypką, opuchlizną, a w skrajnych przypadkach nawet trudnościami z oddychaniem. Dlatego właśnie tak ważne jest przebadanie się na obecność alergii, ponieważ mogą one pojawić się praktycznie w każdym momencie naszego życia, w chwili gdy my sami nawet nie będziemy o tym wiedzieć. Mimo wszystko jednak z alergią da się żyć, choć często może ona to życie w pewnym stopniu utrudniać.

Sebastian

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *