1

Wpływ masażu na organizm

Masaż może być wykorzystywany w różnych celach, od celów medycznych aż po cele relaksacyjne. Jednak każdy masaż, niezależnie od jego rodzaju, ma szereg pozytywnych wpływów na nasz organizm. Jakie dokładnie zalety daje masaż i czy warto udać się na masaż relaksacyjny?

Skóra i krążenie

Pierwszym beneficjentem masażu jest nasz układ krwionośny, między innymi poprzez poprawę krążenia, przyspiesza detoksykację organizmu oraz obniża ciśnienie krwi. Poprawia się również stan naszej skóry poprzez jest uelastycznienie jej oraz redukuje jej niedoskonałości. Takie masaże mają różne rodzaje, jak na przykład masaż polinezyjski, wykonywane w profesjonalnych salonach masażu. Jakie jeszcze zalety na nasze ciało ma masaż?

Mięśnie, nerwy i psychika

Odpowiedni masaż działa bardzo dobrze na nasze mięśnie, między innymi redukuje ich ból oraz przyspiesza ich regenerację. Pozytywnymi zaletami masażu jest też wpływ na układ nerwowy, który może czasowo złagodzić ból i rozluźni nas. Jednak masaż działa pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale także na naszą psychikę. Profesjonalnie wykonany masaż pozwoli na odprężenie się i znacznie zredukować poziom stresu, który negatywnie wpływa na nasz organizm.

Albert Kosowski

One Comment

  1. Dobrze jest wiedzieć co dokładnie się dzieje z moim organizmem podczas masażu.
    Dobry artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *