0

Wybieramy najlepszą kosiarkę

Każdy z nas chce mieć piękny i zadbany ogród. Do tego jednak bez wątpienia będziemy potrzebowali szeregu przyrządów, za pomocą których będziemy mogli przycinać rośliny, strzyc trawnik, podlewać krzewy. Najważniejszą rolę odgrywać będą kosiarki, które pozwalają na uzyskanie efektu, że ogród jest zadbany i utrzymany w nienagannym stanie. Najbardziej pożądana jest trawa, która nie przekracza kilku centymetrów wysokości. Jednak, aby zachować ja na takim poziomie to będziemy musieli kosić trawnik przynajmniej 2-3 razy w ciągu tygodnia. Jest to dość spora ilość i to biorąc pod uwagę, że dokładne skoszenie całek powierzchni ogrodu może zająć całkiem dużo czasu. Dlatego warto jest się nam zaopatrzyć w sprzęt, który będzie nam to maksymalnie upraszczał. Jest to dla nas niezwykle ważne i temu zagadnieniu powinniśmy właśnie poświęcić swój czas.

Koszenie traw

Wybór kosiarki odbywa się głównie na podstawie wielkości ogrodu. Na przykład jeżeli mamy jedynie niewielki obszar przed drzwiami wejściowymi to kupowanie drogich uradzeń jest zbędne wystarczy, że będziemy mieli kosiarkę bębnową, która nie ma żadnego napędu. Jest więc łatwa w utrzymaniu i będzie potrafiła poradzić sobie z tak niewielkim trawnikiem. Jeżeli jednak potrzebujemy czegoś wydajniejszego to będziemy musieli skłaniać się już ku urządzeniom z dodatkowym napędem. Dość popularne są kosiarki elektryczne – działają one w dwóch trybach. Pierwszym z nich jest możliwość zasilania akumulatorowego. W ten sposób są one całkiem mobilne i mogą sięgnąć tam, gdzie normalne urządzenia nie dadzą rady. Wadą jest możliwość nagłego rozładowania się, przed zakończeniem prac. Z tego powodu występują one też w wersjach sieciowych – posiadają stałe połączenie za pomocą przewodu.

Kosiarka spalinowa (sxc.hu)

Kosiarka spalinowa (sxc.hu)

Bo liczy się wydajność

To również nie jest najlepsze z możliwych rozwiązań. Przede wszystkim dlatego, że podczas koszenia będzie ciągnął się za nami kabel, który będzie nam utrudnią pracę i dodatkowo może być dla nas zagrożenie. Jeżeli dojdzie do nieumyślnego przecięcia kabla i przedostaniu się iskry to może to skończyć się dla nas bardzo niebezpieczne. Przede wszystkim możemy doznać porażenia prądem, które w wielu przypadkach może sprawić, że nasze serce stanie. Najbardziej wydajnym sprzętem są kosiarki, które posiadają silniki spalinowe. Są one wykorzystywane przez większość osób – ze względu na swoją potężną moc.

Wojciech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *