0

Zalety i wady auta używanego

Posiadanie własnego samochodu nie jest trudne w dzisiejszych czasach, jednak inną kwestią jest to, czy mamy nowy czy używany samochód. Wiele osób decyduje się na zakup auta z drugiej ręki niż na zakup w salonie. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?

Zalety

Pierwszą zaletą samochodu używanego jest jego niższa cena, która często jest decydująca przy zakupie samochodu. Samochód używany jest często znacznie tańszy niż jego odpowiednik z salonu. Jeśli trafimy na dobrego handlarza, to możemy zdobyć samochód, który będzie w mechanicznie idealnym stanie, z niewielkimi śladami użytkowania. Jeśli jesteśmy fanami tuningu, to możemy trafić na samochody używane, które już są przerobione i są mocniejsze niż samochody z salonu.

Wady

Wadą samochodu używanego jest to, że możemy trafić na samochód, który będziemy musieli reperować. Szybko mogą wystąpić usterki, które naprawia się specjalistycznymi narzędziami, jak wzorcowanymi kluczami dynamometrycznymi, których możemy nie mieć. Kolejną wadą może być to, że w większości przypadków nie możemy być pewni historii samochodu. Istnieje wiele nieuczciwych sprzedawców, którzy sprzedają auta powypadkowe, które nie powinny poruszać się po drogach.

Albert Kosowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *