0

Zasady BHP w fabryce

Praca w przemyśle bardzo często jest ciężka, a w wielu przypadkach może być także niebezpieczna dla zdrowia i życia. Z tego powodu bardzo ważną kwestią jest opracowanie odpowiednich zasad BHP, których przestrzeganie pozwoli na bezpieczną pracę. Jakie są podstawowe zasady BHP w fabrykach?

Akcesoria ochronne

Jedną z podstawowych zasad obowiązujących w niemal każdej fabryce i nie tylko jest noszenie odpowiednich akcesoriów ochronnych. Na terenie całego zakładu bardzo często niezbędne będzie noszenie kasku ochronnego, a dodatkowe zabezpieczenia będą potrzebne na konkretnych stanowiskach. Gogle lub okulary ochronne, rękawice lub maski do spawania to tylko kilka z wielu akcesoriów ochronnych, które znajdują się w wielu fabrykach.

Ewakuacja

Zasady BHP powinny mieć również określone co zrobić w przypadku awarii jednej z maszyn w fabryce. Jeśli wyciekły płyny eksploatacyjne to można zastosować sorbenty przemysłowe do ich neutralizacji. Ważne są też zasady ewakuacji w przypadku pożaru, który również może wydarzyć się podczas pracy w fabryce. Każdy pracownik powinien znać ogólne zasady BHP obowiązujące w fabryce oraz te, które występują na jego stanowisku pracy, bo pozwala to na zachowanie bezpieczeństwa.

Mateusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *