1

Zasady czyszczenia pędzli do makijażu

Utrzymanie w czystości pędzli jest szalenie ważnym aspektem zarówno z punktu widzenia higieny, jak i samego makijażu. Nieczyszczone pędzle do makijażu są powiem siedliskiem bakterii oraz główną przyczyną do niechcianych zmian skórnych. Dodatkowo, pobrudzone innymi kosmetykami pędzle mogą zrujnować nawet perfekcyjny makijaż. Jeżeli chcesz tego uniknąć – musisz je systematycznie oczyszczać. My powiemy ci jak!

Metody oczyszczania

pędzel (sxc.hu)

pędzel (sxc.hu)

W Internecie można znaleźć przeróżne metody oczyszczania pędzi. Na rynku istnieje ogromna ilość płynów dezynfekujących – od tych najtańszych do wysoko półkowych. Ten produkt umożliwia błyskawiczne, a co najważniejsze – skuteczne usunięcie zabrudzeń z pędzli. Zapewnia także stuprocentowe pozbycie się baraterii, oraz jak sama nazwa wskazuje – pełni rolę dezynfekującą.

Jeżeli jednak nie chcesz wydawać pieniędzy na gotowy płyn, możesz umyć pędzle za pomocą przyrządów i składników które z pewnością znajdują się w twojej łazience. Wystarczy odrobina delikatnego szamponu do mycia włosów (lub żelu pod prysznic/ mydła w płynie) mała miseczka oraz papierowy ręcznik, na którym będziesz suszyć swoje akcesoria.

Jak czyścić pędzle?

Całość należy zacząć od zwilżenia włosia pędzla lekko ciepłą, bieżącą wodą. Pamiętaj jednak by uważać na to, aby woda nie dostała się do skuwki – w przeciwnym razie, klej zacznie się rozluźniać i dojdzie do rozszczepienia części składowych. Na mokre włosie nałóż odrobinę szampony i kolistymi ruchami pocieraj pędzlem o dłoń. Na pewno zauważysz, że woda zabawia się na kolor kosmetyku, który pozostał na pędzlu. Kontynuuj pocieranie aż do czasu, kiedy woda znów będzie przejrzysta.

Piotr

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *