1

Zdrowy pupil to szczęśliwy pupil

W dzisiejszych czasach normą jest posiadanie zwierzaka. Ponad połowa Polaków ma w domu kota, psa lub innego pupila. Życie ze zwierzętami dostarcza dużo radości a także korzyści.

Korzyści posiadania zwierząt

Naukowcy dowiedli, że posiadanie psa lub kota jest pomocne w leczeniu chorób wieńcowych, uśmierzaniu bólu, obniżaniu tętna i ciśnienia krwi, czy wyrównywaniu poziomu cholesterolu. A jak wiadomo, zdrowie fizyczne idzie w parze ze zdrowiem psychicznym. Nie jest tajemnicą, że właściciele czworonogów są szczęśliwsi.

Karmić, bawić, otoczyć opieką

O zwierzaki trzeba jednak odpowiednio dbać. Oprócz karmienia i dostępu do świeżej wody zwierzęta potrzebują uwagi, zabawy, spacerów i często również leczenia. Biorąc pod opiekę zwierzę, musimy mieć na uwadze, że może ono wymagać opieki weterynaryjnej. Zwierzęta, tak samo jak ludzie narażone są na wiele bardzo poważnych chorób oraz urazów spowodowanych spędzaniem czasu na zewnątrz.

Profilaktyka ponad wszystko!

W wielu przypadkach może pomóc weterynarz Wrocław. Warto zwrócić uwagę, czy dany gabinet dysponuje aparaturą do wykonywania USG, RTG czy EKG. Dobry weterynarz sprawnie i szybko postawi diagnozę, co jest głównym warunkiem prawidłowego leczenia.
Równie ważne są także wizyty kontrolne i regularne szczepienia.

Grzesiek

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *