2

Złote inwestycje

Oszczędności nie powinny się marnować się na koncie, tracą wówczas swój potencjał inwestycyjny. Z tego powodu wiele osób decyduję się na ulokowanie ich w różnych rynkach. W zależności od ilości środków i sytuacji rynkowej wybierają różne branże.

Najpopularniejsze są chyba nieruchomości, chociaż ten rynek jest niezwykle ryzykowny. Wiele się w nim zmienia, a inwestycja w złej lokalizacji, lub w budynek, który posiada jakąś wadę budowlaną (o której możemy nie mieć pojęcia) skutkuje ogromna stratą.

Dlatego wiele osób wybiera ulokowanie swoich finansów w różnych produktach bankowych. Co prawda, nasze pieniądze są tam dobrze zabezpieczone, jednak jest to dosyć pasywny model. Oszczędzamy, zabezpieczamy pieniądze, ale nie zarabiamy dużych sum.

M3391M-1011(sxc.hu)

M3391M-1011(sxc.hu)

Alternatywą jest inwestycja w metale szlachetne, a konkretnie w złoto. Nie jest to trudne zadanie, nie wymaga poznania fachowych terminów. Mechanizm jest prosty, kupujemy złoto i spokojnie czekamy aż zdrożeje, aby je wówczas sprzedać. Poza tym sama inwestycja przebiega też dosyć bezproblemowo, bowiem śledzimy tylko jeden wykres, w przeciwieństwie do na przykład zakupu akcji. Dodatkowo jest to w miarę bezpieczna inwestycja, kapitał jest chroniony, nie ryzykujemy, tak jak w innych branżach. Co ciekawe, złoto przez tysiąc lat generalnie nie straciło na swojej wartości.

Bez względu na rynek i formę inwestycji, ani ilość lokowanych w niej środków, ważny jest system do koordynowania inwestycji i dokładne poznanie branży oraz późniejszy monitoring sytuacji i sprawne reagowanie na wszelkie zmiany.

Piotr

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *