1

Złoto, a wystrój wnętrz

Złoto kojarzy nam się często ze zbędnym przepychem. Szczególnie złoto w mieszkaniu przypomina wystrój arystokratyczny. Wielu z nas kojarzy się także z PRL, kiedy to żółte złoto było masowo przywożone ze Związku Radzieckiego i sprzedawane czasem za bezcen na terytorium naszego kraju. Złoto forex było wtedy nieodłącznym elementem każdej szykownej damy, której to palce uginały się pod ciężarem złotych pierścieni. Mimo tego złoto jest dalej modne, ale może w mniej rzucającej się w oczy formie.

złote wazony(sxc.hu)

złote wazony(sxc.hu)

Obecne trendy wnętrzarskie doceniają prostotę, minimalizm oraz przestronność wnętrz. Wydawałoby się, że złoto kojarzące się z przepychem w ogóle nie pasuje do tego typu trendów. Okazuje się jednak, że wszystko da się połączyć tworząc niesamowite i wiecznie modne połączenia.
Złote dodatki idealnie pasują do bieli ścian, szafek czy porcelany.
W kuchni złoto sprawdzi się jako jeden z wariantów kolorystycznych pojawiających się na płytkach lub też szafkach (np. pozłacane rączki/uchwyty). Ciekawie prezentują się też krany oraz żyrandole z pozłacanych elementów.

Ogromne wrażenie na gościach zrobi również zastawa wkomponowana w wystrój kuchni bądź jadalni. Biała porcelana ze złotymi wstawkami czy też pozłacane sztućce nadadzą szyku oraz elegancji każdej wspólnej kolacji.

Za każdym razem gdy wykorzystujemy złoto powinniśmy pamiętać aby nie przesadzić. Jest to kolor na tyle intensywny, że jeden dodatek za dużo może nasz pokój/kuchnię czy każde inne pomieszczenie zmienić z szykownego na kiczowate.

Piotr

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *