1

Zwierzęta domowe – pies, czy kot?

Jednymi z najpopularniejszych zwierząt, które ludzie biorą do swoich domów są zdecydowanie koty i psy. Jest tak z pewnością dlatego, że te zwierzęta bardzo przywiązują się do ludzi i tym samym spokojnie traktowane być mogą jako członkowie rodziny wprowadzający do domu sporo radości. Zwierzęta te wymagają jak najbardziej odpowiedniej opieki człowieka, za którą są w stanie się bardzo odwdzięczyć. Jeśli jednak nie wie ktoś, jakie zwierze będzie lepszym wyborem w jego przypadku, to na co powinien dokładnie się zdecydować?

Pies a mieszkanie

Niestety, ale duże psy nawet w przypadku domów prywatnych stanowią w niektórych sytuacjach spory problem. Jeśli posiada ktoś własny i spory ogród, po którym piesek mógłby każdego dnia biegać i bawić się, to problem nie jest taki duży. Jedna w przypadku mieszkań koniecznie trzeba pamiętać o regularnym wyprowadzaniu psu. Warto też pomyśleć o tym, by kupić gps dla psa – przyda się on w przypadku psów, którym zdarza się uciekać. Do mieszkania zdecydowanie lepiej będzie wziąć mniejszego psa.

Koty i ich specyficzny charakter

Koty są zwierzętami dość specyficznymi. W zdecydowanej większości przypadków są to zwierzęta żyjące swoim życiem. Koty, które wypuszczane są z domu każdego dnia potrafią nie wracać do niego godzinami i tylko raz na jakiś czas chcą, by dać im jedzenia – nie jest to oczywiście żadną regułą. Koty są więc dobrym wyborem dla osób, które potrzebują zwierzęcia potrafiącego zajmować się samym sobą przez większość czasu.

admin

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *